5 lekcji, dla których kupiłbym GarageBand '09

I zrobiłbym to z czystej ciekawości.

Jak obiecałem – przedstawiam swoją listę. Dla poniższych numerów kupię Garageband ’09. Póki co, nie mam powodów, żeby to robić… Ograniczyłem listę do 5 numerów, myślę, że to i tak pozwoli mi nie kupować tego programu aż do następnej wersji :).

1. Tori Amos – Winter. Piosenka jest prosta. 4 akordy na krzyż. Nie ma też problemu znaleźć PDFa z rozpiską. Jest tylko jeden problem: to, co gra Tori, kiedy zaczyna się wkręcać w swoją muzykę. W wydaniu studyjnym jest więcej, ale poniżej też znajdziecie ciekawą solówkę.

2. Yael Naïm – New Soul. Uważam, że Apple jest nam to po prostu winne (dla urodzonych w bieżącym roku, albo nieprzytomnych: tutaj). I ta lekcja powinna być za darmo!

3. Sixpence None The Richer – Kiss Me. Ta pani, która śpiewa, rzuciła już ten fach (i być może dobrze zrobiła). Wychowuje w spokoju swoje dzieci. Ale ten pan po prawej (tak, o pana chodzi!) umie grać tą piosenkę. Może by nas nauczył?

Diana Krall – A Case of You. Piosenka oczywiście jest autorstwa Joni Michell. Dianka gra to naprawdę genialnie. Solówka jest rozwalająca. Siedziałem nad nią kiedyś ze dwa popołudnia… Jeżeli ktoś ma niedosyt, odnajdzie więcej na płycie DVD Live in Paris. Polecam.

Dire Straits – Brothers in Arms. Dla tej piosenki kupię nowego iLive’a i ryczałtem iWork’a ;). Zawsze mam przy niej dreszcze… Coż dodać. Mark Knopfler jest świetny także na swoich ostatnich, solowych płytach. Chociaż im dłużej je wydaje, tym bardziej napięcie spada… Co nie zmienia faktu, że to naprawdę dobra muzyka.

Oczywiście listę mogę wzbogacić o kolejne 5, czy 10 pozycji. Wydaje mi się jednak, póki co nie ma takiej potrzeby. Kupić iLife’a już raczej nie kupię, prawda? Ale może znajdzie się jakiś sponsor ;)…

6 thoughts on “5 lekcji, dla których kupiłbym GarageBand '09

  1. Ja to bym kupiła lekcję piosenki, która za każdym razem przyprawia mnie o dreszcze…
    Soon After Christmas-Stina Nordenstam.
    Tą muzykę poznałam dzięki autorowi bloga,za co bardzo dziękuję..:))

  2. Pingback: Sebastian Ładyżyński: 5 lekcji, dla których kupiłbym GarageBand ‘09 - Apple Blog

  3. Ja mam już GB 09 ale czekam na KT Tunstall, Coldplay(może coś z Viva la Vida) i moim marzeniem jest zobaczyć w lekcjach Johna Mayera.

  4. Pingback: Sebastian Ładyżyński: 5 lekcji, dla których kupiłbym GarageBand ?09 | iPhone

  5. Pingback: O czym Apple zapomniało | applemusic.pl

Comments are closed.