AmpliTube iRig, czyli jak zamienić iPhone'a w efekt gitarowy

Czytelnik Łukasz Stachowiak podesłał informację o ciekawym urządzeniu oraz programie dla iPhone/iPod/iPad: AmpliTube iRig. Szczegóły poniżej.

Idea jest sprzętowo programowa. iRig (za 30 euro) to specjalna przystawka, do której możemy podłączyć dowolny instrument, który ma wyjście liniowe. Oczywiście najbardziej zainteresowani będą pewnie gitarzyści oraz basiści. Z drugiej strony do urządzenia (czy też z uwagi na rozmiar lepiej powiedzieć: urządzonka) wpinamy słuchawki i… do dzieła.

Uruchamiając aplikację iPhone/iPod/iPad staje się zestawem efektów brzmieniowych (z tego co widzę jest m.in.: Fuzz, Distortion, Octaver, Flanger, Deley, Overdrive, Chorus, Envelope filter, Phaser, symulatory kilku różnych mikrofonów). Aplikacja to mało powiedziane – bo aplikacje są trzy: AmpliTube Free, LE oraz Full. Różnią się one ilością wtyczek i dodatkowych bajerów. Generalnie idea (zwłaszcza na biznes) wydaje się ciekawa, ale nie jestem gitarzystą, więc nie wiem na ile jest zainteresowanie taką formą wtyczek efektowych. W aplikacji jest też wbudowany tuner i metronom więc propozycja wydaje się ciekawa.

Szczegóły znajdziecie na stronie producenta.