Bliżej ideału?

Niedawno pojawiła się nowa wersja programu TapNTune, czyli połączenia metronomu i stroika. Piszę o nim regularnie, gdyż ten dość program to doskonały dowód na to, iż przy pomocy środowiska Max/MSP można tworzyć naprawdę użyteczne oprogramowanie. Niestety większość użytkowników dość niechętnie dzieli się swoją twórczością – co jest z jednej strony zrozumiałe, a z drugiej przykre.

Zrozumiałe, bo Max/MSP jest programem, który może na przykład pomagać kompozytorowi w planowaniu lub generowaniu materiału utworu. Zrozumiłym jest, że kompozytor nie ma obowiązku dzielić się na przykład algorytmem, który buduje jego dzieło.

Przykre o tyle, że mimo olbrzymiego potencjału Maxa, nie ma dostępnej dużej liczby aplikacji stworzonych przy jego pomocy.

TapNTune w najnowszej wersji (1.3) spełnił moje marzenie: dźwięki metronomu przestały być elektroniczne i dzięki nowym samplom są po prostu stukaniem o nieokreślonej wysokości. Nareszcie. Metronom w programie posiada także kilka ciekawych opcji niedostępnych w „klasycznych” , niewirtualnych metronomach.

Program można pobrać na Jnote.org.

Zobaczcie sami, co potrafi TapNTune:

2 thoughts on “Bliżej ideału?

  1. Thanks for the reviews for this and past updates. The request for click sounds was a pretty common one, so thanks for staying ahead of that.

Comments are closed.