Dolina Kreatywna

Mimo, że nie jestem zwolennikiem telewizji – notka, którą otrzymałem, z prośbą o opublikowanie, okazała się dość atrakcyjna. Zwłaszcza dla młodych artystów. Ich właśnie zachęcam do zapoznania się z programem. Poniżej zamieszczam informację w oryginale.

Trwa konkurs muzyczny Doliny Kreatywnej

Grasz na perkusji, komponujesz muzykę, jesteś DJ-em, a może śpiewasz? Zgłoś swoją aranżację muzyczną do konkursu Doliny Kreatywnej i wygraj stypendium na realizację artystycznych marzeń – do podziału 15.000 zł! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 6 marca 2009 roku. W konkursie mogą wziąć udział twórcy w wieku 14-25 lat.

Muzyka poważna, popularna, ludowa, miksy DJ-skie czy jazz – do konkursu można nadsyłać wykonania instrumentalne i wokalne w dowolnej stylistyce. Zgłoszenia oceniane będą pod kątem kompozycji, aranżacji i wykonania przez jury składające się z wybitnych muzyków.

Finał konkursu zostanie zaprezentowany w programie „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” w kwietniu na antenie TVP2. Podczas programu jury ogłosi swój werdykt i nagrodzi autorów najlepszych aranżacji. Zapraszamy także do oglądania w TVP2 felietonów „Dolina Kreatywna – co słychać”. Dzięki nim można będzie bliżej poznać finalistów i ich projekty muzyczne.

Regulamin konkursu oraz dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w konkursie dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.dolinakreatywna.tvp.pl.

***
Dolina Kreatywna
„Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” to cykliczny projekt stypendialny Telewizji Polskiej S.A., skierowany do młodych twórców (14-25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, film, animację kultury oraz design (co miesiąc rozstrzygany jest konkurs w jednej z tych dziedzin – aktualny harmonogram konkursów na stronie internetowej).

Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju artystycznego. Laureaci są prezentowani na antenie TVP2 w programie „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” emitowanym w trzeci lub czwarty niedzielny wieczór miesiąca oraz w krótkich felietonach „Dolina Kreatywna – co słychać?”. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne imprezy kulturalne.

Dolina Kreatywna