Konwersja plików wideo na maku

Piszę ten post, bo ostatnio temat konwersji plików wideo pojawił się kilka razy na moim horyzoncie. Smutna prawda jest taka: w pewnym momencie – czy tego chcecie czy nie z tematem konwersji trzeba się zmierzyć. Oto trzy darmowe narzędzia, które Wam w tym pomogą.

Konwersja, ale po co? Zwykle, żeby móc odtworzyć na przenośnym urządzeniu. Tutaj najlepsze są najprostrze rozwiązania. Miro Video Converter potrafi przystosować wideo do wielu konkretnych urządzeń zarówno firmy Apple, telefonów opartych na systemie Android, konsoli Playstation Portable, jak i kilku innych. Obsługa programu jest bajecznie prosta. Do ściągnięcia tutaj.

Moim najnowszym faworytem jest program Evom firmy The Little App Factory. Mechanizm działania jest identyczny – efekty inne. W oknie, które się pojawia możemy wybrać: iTunes, iPod, AppleTV, lub eksport bezpośrednio do YouTube oraz najlepsza opcja – „Folder”, czyli konfiguracja ręczna. Wybrać tutaj możemy jeden z wielu formatów plików, a także jakość pliku docelowego (ale tylko opisowo: Low, Medium, High). Program jest w fazie beta i jest darmowy (oby został w tej formie). Do pobrania tutaj.

Jednak może się tak stać, że powyższe programy nie rozwiążą Waszych problemów (np. dotyczących proporcji konwertowanych obrazów). I tutaj sięgnąć można po najbardziej zaawansowane – a jednocześnie najmniej przyjazne narzędzie. ffmpegX za każdym razem trzeba instalować (a tak naprawdę pokazywać mu położenie 3 komponentów niezbędnych do efektywnego działania. mpeg2enc.intel, mencoder oraz mplayer – należy je ściągnąć i zapisać, najwygodniej, do folderu programu. Potrzeba też każdorazowo podać hasło administratora, co utrudnia korzystanie z aplikacji np. w studio, gdzie nie mamy dostępu do hasła admina. Potem już z górki. Wybieramy plik źródłowy, docelowy –  i do woli grzebiemy w dostępnych opcjach. ffmpegX jest do pobrania tutaj (pamiętajcie o ściągnięciu osobno 3 wspomnianych komponentów). W razie problemów na miejscu też jest angielska instrukcja instalacji.

Galeria zrzutów ekranowcyh z aplikacji – poniżej. Pozostaje mi życzyć Wam… dobrych konwersji.

2 thoughts on “Konwersja plików wideo na maku

Comments are closed.