NumPad

Program o nazwie NumPad zamienia ekran iPhona lub iPoda touch w klawiaturę numeryczną dla naszego komputera. Problem braku tej ostatniej dotyka wiele osób – chciaż oczywiście zawsze znajdą się tacy, którzy napiszą, ze klawiatury numerycznej nie potrzeba. Potrzeba – i to nie tylko paniom w księgowości.

Otóż (i tutaj temat posta zbiega się z tematyką bloga) klawiatura numeryczna, której nie ma już nawet w iMakach (bo mniejsze jest ładniejsze?) jest idealnym narzędziem do wpisywania nut zarówno w Finale, jak i Sibeliusie – czyli jedynych profesjonalnych programach do wpisywania nut.

Program NumPad posiada nawet specjalne ustawienie umożliwiające wpisywanie nut, gdzie zamiast cyfr są odpowiednie wartości rytmiczne. No i myślę sobie, że może to idealne pole popisu dla iPada? Może on stać się bardzo wygodnym kontrolerem do edytowania partytur… Nie zmienia to faktu, że nadal do pracy potrzeba oprócz niego pełnoprawnego komputera.

Program łączy się z komputerem przez WIFI oraz potrzebuje usługi Screen Sharing (dla Leopardów), Remote Desktop (dla Tigera) lub VNC (dla Windowsów). Kosztuje niecałe trzy dolary.

Linka podesłał Daniel Firlej. Dzięki!

2 thoughts on “NumPad

  1. czy sprawdzałeś może jak działa z programem TuxGuitar (ten jest darmowy) albo z czymś takim ja GuitarPro.
    Chętnie bym kupił jeżeli jeszcze z tym (pierwszym) softem współpracuje.

Comments are closed.