Okładki, teksty i bity w iTunes

…czyli 3 widgety dla OS X: Amazon Album Art (najbardziej znany, jak sądzę), Canto Pod i Tempo. Chciałbym o nich napisać, bo ułatwiają mi zarządzanie biblioteką iTunes.

widgety

Amazon Album Art to widget, który pomoże pobrać brakujące okładki do kolekcji muzycznej. Oczywiście ta funkcja jest dostępna dla posiadaczy kont w iTunes Store, ale po pierwsze w Polsce ten sklep nie działa, a po drugie (dla moich zagranicznych gości) iTunes nie przypisuje okładek do plików i nie zapisuje ich na stałe, tylko w osobnym folderze. Amazon Album Art przypisuje okładki do piosenek jednym kliknięciem. Do pobrania tutaj.

Canto Pod odnajduje teksty piosenek. Tylko tyle i aż tyle. Można wybrać aktualnie odtwarzaną piosenkę lub wpisać wykonawcę i tytuł utworu. Program odnajduje tekst, po czym pozwala jednym kliknięciem zapisać tekst do pliku, lub tylko do pliku w iPodzie. Mała rzecz, a cieszy. Jedyną wadą jest dodanie na końcu każdego tekstu klauzuli „Lyrics downloaded to this iPod using Canto Pod for Mac OSX by Staylazy. All lyrics are copyrighted by their respective artists unless otherwise expressed. Lyrics provided by LyricWiki.org„. Można usunąć ręcznie. Mimo wszystko polecam.

Tempo jest prostym „wykrywaczem” bitu. Prostym, bo żeby zadziałał, musimy klikać w rytm muzyki. Im dokładniejsi jesteśmy (przy założeniu, że w piosence nie ma zmian tempa, co się przecież zdarza…), tym szybciej czerwona „diodka” zrobi się zielona. Podwójnym kliknięciem zapisujemy bit do iTunes w formacie taktomierzowym (czyli ilość uderzeń na minutę). Przydatne dla instruktorów tańca. Albo, jak komuś coś w duszy gra. Zapraszam tutaj.

4 thoughts on “Okładki, teksty i bity w iTunes

Comments are closed.