Sound Screen Festival

Jutro w Bydgoszczy zaczyna się czterodniowy Sound Screen Festival, czyli festiwal sztuki nowych mediów. Program jest ciekawy (obejmuje także moją skromną osobę), oddajmy jednak głos Twórcom festiwalu:

Tematyka festiwalu jest ściśle związana z wykorzystaniem nowych technologii w procesie twórczym, przy czym rozbieżność estetyki jest na tyle duża, że obok twórczości elektroakustycznej z wykorzystaniem instrumentów akustycznych, projekcji audio-video, animacji komputerowych, artystycznych filmów krótkometrażowych, pojawią się też koncerty bardziej klubowe, ambientowe, noisowe, dj-skie, eksperymentalne.

Całości będą towarzyszyć zaawansowane instalacje interaktywne i performance, warsztaty tańca interaktywnego generującego wizualizacje i dźwięk, szereg profesjonalnych wykładów multimedialnych, konkurs audiowizualny i elektroakustyczny, czy też atrakcyjny pokaz robotów, jako ukłon w stronę najmłodszego słuchacza, który do sal koncertowych jeszcze nie dorósł.

Wszystkie koncerty są darmowe, a maków na salach koncertowych (jak zawsze) nie zabraknie – więc pozostaje mi jedynie zaprosić Was do czynnego (w ramach możliwości) uczestnictwa…

Sound Screend Festival

2 thoughts on “Sound Screen Festival

  1. Czyż to nie jest najwspanialszy festiwal odbywający się, oczywiście w Bydgoszczy? 🙂
    pozdrawiam

Comments are closed.