Soundflower

Soundflower (strona autorów) to darmowa aplikacja pełniąca rolę „pośrednika” między dowolnymi programami obsługującymi dźwięk. Jest to rzecz maksymalnie użyteczna, potrafi bowiem przechwycić dźwięk z dowolnego wyjścia i dostarczyć na dowolne wejście. Wszystko to dostępne jest w formie wygodnego menu.
SoundflowerDo wyboru jest wersja 2- oraz 16-kanałowa. Do podstawowych zastosowań stereo w zupełności wystarcza.

No dobrze, co tak naprawdę daje ten program w praktyce? Załóżmy, że prowadzimy podcast i ktoś dzwoni do nas przez iChata, Skype’a, cokolwiek innego… Przepuszczamy input (czyli na przykład mikrofon) i wyjście ze Skype’a przez Soundflowera i voila! Można nagrać to wszystko bez problemu w osobnym programie (może to propozycja dla Ciebie, Paweł?).

Na koniec jeszcze ciekawostka: DittyBot (wersja dla Tygrysa). To jest skrypt, który przy pomocy Soundflowera, Maila oraz Skype’a odegra wam przez telefon… wskazany uprzednio smsem utwór z biblioteki iTunes. Nie wiem komu miałoby się to przydać, ale jak ktoś lubi szpanować na randkach… Zaintersowanych odsyłam tutaj.

2 thoughts on “Soundflower

  1. Co do Pawła, to najlepiej byłoby gdyby nagrywał same wejścia mikrofonow, bez podkładu – to by podcastowi bardzo dobrze zrobiło. No ale oni nagrywają po prostu mix z konsolety, do której idzie podkład – czyli wszystko jak leci. Coż, rozumiem, że gdyby mieli kombinować tylko dla AppleBlog… Ale ogólnie coś mają nie tak z ustawieniami w tym roku w Radio Frycz (moim zdaniem dodali jakieś efekty do wyjścia) – materiał do podcastu (czyli rezultat powyższego nagrywanie) jest bardzo marnej jakości, naprawdę. W zeszłym roku było bardzo dobrze, jeśli o to chodzi.

    Co do SoundFlower – to jest fajne rozwiązanie, daje spore możliwości konfiguracji, aczkolwiek trzeba wiedzieć jak użyć. Komercyjnym doskonałym narzędziem jest WireTap Anywhere – demo daje wgląd w możliwości. Jak nazwa wskazuje można wszystko ze wszystkim łączyć – każdy program może być wejściem i każdy wyjściem. Kiedyś była mała świetna aplikacja tej samej firmy, WireTap Pro, która nagrywała dźwięk z Maka (do dziś ją mam). Kolejną super aplikacją, zużywającą mało zasobów, jest Audio Hijack Pro – myślę, że ta ostatnia aplikacja zadowoli wszystkich, ktorzy chcą nagrywać audio z różnych programów na Maku.

  2. Wow! Świetna sprawa 🙂 Przyda się gdy trzeba będzie komuś pokazać jak coś zagrać/powiedzieć/cokolwiek w czasie rzeczywistym 🙂

Comments are closed.