Spotify dla iPhone

W AppStore niebawem pojawić się ma iPhonowa wersja programu Spotify. Spotify to jak wszyscy wiedzą program umożliwiający słuchanie muzyki przez sieć w cenie drobnego miesięcznego abonamentu (albo za darmo z reklamami). Mobilna wersja obsługuje „Airplane mode”, czyli pobiera piosenki w trybie on-line i pozwala ich słuchać bez połączenia z siecią. Oprócz tego stacjonarna i mobilna wersja synchronizują się ze sobą. Warto wspomnieć, że nasze playlisty trzymane są na serwerze także w stacjonarnej wersji (kto nie wierzy, niech spróbuje się zalogować na innym komputerze).

Pytanie, które sobie zadałem po przeczytaniu newsa na stronie BBC brzmiało: czy Apple do tego dopuści? We wspomnianym artykule nie przypadkowo pojawia się zwrot „iTunes killer”. Aplikacja, która umożliwia słuchanie muzyki za pół darmo jest wyraźnym zagrożeniem dla całej infrastruktury Apple. Z drugiej strony – czy Apple może po prostu nie dopuścić do wejścia aplikacji do AppStore? Czas pokaże.

Wiadomym jest także, że w kwestii słuchania muzyki w cenie abonamentu (np. rocznego?) przed Apple jest jeszcze daleka droga. Pytanie brzmi, czy firma zdecyduje się na to, jeżeli nie będzie w jakiś sposób zmuszona. Wszystko wskazuje na to, że taki – abonamentowy model sprzedaży muzyki jest bardziej prawdopodobny niż, jak przepowiadali niektórzy – opłata za każdorazowe przesłuchanie utworu. To akurat jest pocieszające.

Jedno jest pewne – przyjdą zmiany. Pytanie kiedy…

Poniżej wideo prezentujące możliwości mobilnej wersji Spotify.

One thought on “Spotify dla iPhone

  1. Pingback: O tym jak – póki co – zakończyła się nasza przygoda ze Spotify | applemusic.pl

Comments are closed.