Spotify w nowej odsłonie

Czym jest Spotify? Formą na legalne słuchanie muzyki w cenie niewielkiego, miesięcznego abonamentu. Opcjonalnie bez abonamentu – lecz z reklamami. Program Spotify w ostatniej wersji posiada szereg usprawnień. Poniżej kilka słów na ten temat.

Po pierwsze – integracja z Facebookiem. Użytkownicy mogą się dzielić listami utworów między sobą – dzięki możliwości przeglądania profili. Listy odtwarzania mogą być udostępniane i publikowane przez użytkowników. Po drugie – wprowadzono specjalną kategorię na utwory „Ulubione”, czyli zaznaczanie ulubionych utworów gwiazdką. Po trzecie – można dzielić się utworami przy pomocy mechanizmu drag-and-drop. Wystarczy przeciągnąć wybrany utwór na listę znajomych. Po czwarte – odtwarzanie własnej muzyki, lokalnie. Po piąte – off-line mode, czyli muzyka bez połączenia z Internetem oraz synchronizacja muzyki ze zgodnymi odtwarzaczmi przenośnymi.

Program dostępny jest w kilku krajach europejskich, ale nie jest dostępny w Polsce. Konta, używane w innych krajach niż podane przy rejestracji są usuwane w ciągu 2 tygodni. Cóż – ja się chyba przeprowadzam…

A tym czasem handel półlegalnymi zaproszeniami do programu kwitnie…

4 thoughts on “Spotify w nowej odsłonie

  1. Doprowadza mnie do szału sytuacja ze spotify i chyba zacznę płacić. Na pewno nie jest to nieuczciwy deal, jednak chciałoby się troszkę żeby było tańsze. Co do kwestii dwóch tygodni, to konto nie jest usuwane – jest blokowane dla IP spoza UK – aplikacja informuje wtedy, że „możesz używać spotify za free w podróży przez 2 tyg, ale potem musisz mieć konto premium żeby dalej słuchać zza granicy”.
    pozdrowienia

    • Ale płacić za co? W Polsce używanie Spotify nie jest zgodne z ich licencją. Czy jest nielegalne – nie wiem, nie jestem prawnikiem. W kwestii blokowania kont – da się odblokować bez wykupywania premium – trzeba się połączyć przez proxy i zmienić kraj z Polski na… inny.

  2. nawet nie trzeba bawic sie w proxy, jest specjalna stronka która odblokowuje konto jesli jest zarejestrowane na Francje 🙂

    program swietny, uzywam od kilku miesiecy i pomogł odkryc wiele ciekawych zespołów

Comments are closed.