Steinberg na Musikmesse

W ramach frankfurckich targów Musikmesse we Frankfurcie Steinberg ujawnił nowe wersje swoich produktów. Kilka słów o nowościach poniżej.

WaveLab 7 to narzędzie do edycji i masteringu nagrań. Posiada też zestaw narzędzi do naprawy i odświeżania nagrań audio. Od wersji 7 WaveLab dostępne jest także dla użytkowników systemu Snow Leopard. Jest to związane z międzyplatformową filozofią Steinberga. Na pewno przyjrzę się bliżej temu narzędziu.

HALion Sonic VST jest połączeniem biblioteki sampli, dźwięków i wirtualnych instrumentów. Moje doświadczenie z HALion One, który jest dołączany do Cubase’a jest takie, że ma on w sobie ciekawe barwy, ale w HALion Sonic producent zapowiada „naturalnie brzmiące instrumenty”. Zapowiada się obiecująco.

I co cieszy mnie najbardziej – Cubase 5.5, czyli bezpłatna aktualizacja doskonałego programu DAW. Zmiany nie są wstrząsające, producent skupił się na poprawie wydajności oraz kompatybilności z 32-bitowymi wtyczkami. Ale zmiany są: odświeżono panel automatyki i dodano jej nowe funkcje. No i najważniejsze: Cubase 5.5 wspiera full HD. Ciekawe jaki komputer uciągnie to w połączeniu z edycją śladów.

Szczegóły: Steinberg.

PS: Osobiście zwykle używam produków firmy Steinberg w nagraniach, które przeprowadzam (zobacz: nagrania lektorskie) i uważam, że pod względem ergonomii Cubase/Nuendo nie ma sobie równych.