Szczegółowa instrukcja do Finale 2010

Daniel Firlej opracował w całości instrukcję, która jest darmowym dodatkiem do Polonizatora Finale – także jego autorstwa. W ponad 150-stronicowym poradniku objaśnione są podstawy obsługi programu, najczęściej spotykane problemy i sposoby ich rozwiązywania. Sam w chwilach słabości sięgałem do poprzednich wersji poradnika. Ten PDF staje się obowiązkową pozycją dla wszystkich polskich użytkowników programu Finale.

Instrukcja dostępna jest dla posiadaczy polskiej wersji Finale (dostępnej w sprzedaży na stronie Audiofactory) oraz dla użytkowników Polskiego Forum Finale – do którego można, jak sądzę, bez problemu dołączyć.

One thought on “Szczegółowa instrukcja do Finale 2010

  1. Każdy legalny posiadacz programów MakeMusic (nie musi być użytkownikiem polonizatora np. nie był oficjalnie tworzony dla systemu Mac OS X) może zwrócić się do audiofactory z prośbą o polską instrukcję. Można ją również śmiało stosować do starszych wersji Finale – mimo niektórych zmian można wykorzystać większość porad. Ta instrukcja jest oczywiście tłumaczeniem oryginalnego wprowadzenia do Finale uzupełniona o terminologię i słownictwo stosowane w polonizatorach oraz zawiera dodatkowe tematy i zrzuty ekranowe z polskiej wersji Finale. Będę wdzięczny za uwagi oraz propozycje tematów, o które można rozszerzyć ten podręcznik.

Comments are closed.