Warsztaty Logic Studio w Krakowie

Paweł wczoraj pisał o warsztatach Logic Studio w Krakowie, organizowanych przez sklep RCS. Dla przypomnienia: są bezpłatne, odbywają się w terminach 16, 30 maja, 13, 27 czerwca, oraz we wrześniu i październiku.

Generalnie bardzo podoba mi się idea takich warsztatów, ubolewam z jedynie z dwóch powodów:

1. Warsztaty są w Krakowie, rozbite na 4 dni co 2 tygodnie;

2. Dotyczą tematyki podstawowej, wygląda to na takie „liźnięcie” problematyki robienia muzyki w Logicu.

Zastanawiam się także, czemu w wiele punktów programu wpleciona jest sekwencja „iLife, iWork, MobileMe”. Przy całym szacunku do organizatorów – praca z Logic Studio nie wymaga żadnego z tych pakietów… one wręcz przeszkadzają w skupieniu nad pracą twórczą. Chyba, że „ukrytym programem” jest popularyzacja oprogramowania makowego.

Myślę jednak, że jeżeli ktoś nie miał do czynienia z Logic Studio, lub innym programem o podobnym działaniu (no i mieszka w Krakowie lub okolicach) – to warto.

warsztaty-logic


One thought on “Warsztaty Logic Studio w Krakowie

  1. Cięszę się, że wreszcie ktoś inteligentnie zauważył brak relacji między Logic Pro a oprogramowaniem typu iLife, iWork, o MobileMe nie wspominając. 🙂
    Najprawdopodobniej, jak sam sugerujesz, te bezpłatne warsztaty będą zawierały w sobie elementy promocji oprogramowania bardziej popularnego (iLife i jego GarageBand jest darmowy, więc to promocja Maków per se). Nic dziwnego, Logic Studio to dość drogie oprogramowanie (choć relacja ceny do jakości i zawartości pakietu jest niesamowita – dla profesjonalisty czy nawet zaawansowanego amatora to bardzo łakomy kąsek), a profesjonalistów takie warsztaty nie zainteresują zbytnio. Niezależnie od „ukrytych”, jak to określasz, celów prezentacji, zgadzam się naturalnie, że dla osób nie mających do czynienia z Logic, a zainteresowanych czy choćby tych ciekawskich dla których Mac nie jest dodatkiem do ego czy szpanem, takie warsztaty to bardzo ciekawa sprawa, warta polecenia.

Comments are closed.