YouTube Symphony Orchestra – głosowanie

Kilka dni rozpoczął się kolejny etap eliminacji do YouTube Symphony Orchestra.  Do 22 lutego każdy z użytkowników YouTube może głosować na swoich ulubionych wykonawców, z których zostanie wyłoniony skład orkiestry, wykonującą Symfonię Tana Duna w Carnegie Hall pod batutą Micheala Tilsona Thomasa, 15 kwietnia 2009.

Czy jest to jakiś przełom dla muzyki? Nie wiem. Na pewno nowatorskie wykorzystanie środków przekazu. Globalne poszukiwania składu orkiestry sprawiło, że teoretycznie każdy mógł wysłać swoje nagranie i wziąć udział w eliminacjach. Inną prawdą jest, że każdy nie oznacza każdego człowieka, a raczej instrumentalistę z wieloletnim stażem. Faktem jest, że nigdy do tej pory nie zdarzyło się na taką skalę nic podobnego. Akcja promocyjna – pomijając sieć – obejmowała plakaty i ulotki na Akademiach Muzycznych (nie wiem, czy gdzieś jeszcze?), co wydaje się rozważnym posunięciem.

Z zainteresowaniem obserwuję to zjawisko, które mimo, że podparte marketingiem (co jest chyba nieuniknione), ma pewien urok świeżości. A poniżej Tan Dun opowie o inspiracjach, felgach samochodowych oraz (mam nadzieje, że o nie-przewracającym-się-w-grobie) Beethovenie…

One thought on “YouTube Symphony Orchestra – głosowanie

  1. Pingback: Mamy Polaka w Orkiestrze YouTube | applemusic.pl

Comments are closed.