YouTube Symphony Orchestra

Pomysł jest ciekawy. Tan Dun (kompozytor i dyrygent, twórca między innymi muzyki do filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”) jest organizatorem pierwszej „internetowej” orkiestry symfonicznej. Internetowej – tylko w pierwszym etapie. Polega on na wykonaniu wycinków z partii swojego instrumentu i wrzuceniu go na YouTube. Pomagają nam w tym zamieszczone partie nutowe oraz nieme filmiki, w których Tan Dun dyryguje wybranym instrumentem. Można też dołączyć nagranie utworu z listy utworów zalecanych, żeby zwiększyć swoje szanse.

Poziom filmów wrzuconych przez instrumentalistów jest zróżnicowany, aczkolwiek zdarza się i tak, że wykonawca gra dobrze, ale jakość filmu jest tak niska, że nikt tego nie zauważy. Osobisty marketing wymagałby użycia lepszego sprzętu (a przynajmniej mikrofonu).

Po eliminacjach szczęśliwi wybrańcy zostaną zaproszeni na weekend do Nowego Jorku, gdzie uczestniczyć będą w wykonaniu A Symphony for YouTube.

Jest jeszcze tydzień czasu na zgłoszenia, więc jeżeli ktoś chciałby, czuje się na siłach oraz ma… pieniądze na bilet do NY – zapraszam (wersja polska / wersja angielska).

2 thoughts on “YouTube Symphony Orchestra

Comments are closed.