Zakładanie darmowego konta w serwisie Spotify

Jestem po lekturze umowy licencyjnej serwisu Spotify. Jako, że nie ma zastrzeżeń dotyczących korzystania z darmowej wersji serwisu Spotify w Polsce (a najprawdopodobniej wersja z reklamami istnieje w przygotowaniu) ośmielam się udzielić kilku wskazówek dotyczących korzystania z omawianego serwisu w nadwiślańskim kraju.

Problem dostępu do darmowej części serwisu polega na blokadzie założonej na popularne serwisy pośredniczące (proxy). Mimo wielu prób nie udało mi się z powodzeniem założyć konta, łącząc się przez angielskie proxy (a paradoksalnie problemem był mechanizm Capcha – wyrzucający błąd).

Problem rozwiązuje… przeprowadzka na Wyspy Brytyjskie. Albo otrzymanie zaproszenia od szczęśliwca posiadającego już konto. Plotka głosi, że zaproszeń do rozdania każde konto ma 5, ale… moje nie miało żadnego. Tak czy inaczej istnieją serwisy lub osoby rozdające takie zaproszenia (i to za aprobatą Spotify, rozdającej na przykład 50 zaproszeń w zamian za… usunięcie skutecznej instrukcji dotyczącej bezlimitowego zakładania darmowych kont). Sugeruję tutaj, że Spotify nakręca sobie użytkowników przy pomocy „mechanizmu niedostępności”.

Z moich doświadczeń wynika, że dobre rezultaty można osiągnąć wpisując w Google frazę „spotify invitation” i przeszukiwanie stron niekoniecznie z pierwszej dwudziestki.

Jeżeli macie już Invitation Code wystarczy odwiedzić stronę:

https://www.spotify.com/en/invitation/

W niektórych przypadkach adres ten należy wpierw przepuścić przez proxy (na przykład takie).

Po wpisaniu danych w formularzu wraz z angielskim kodem pocztowym konto jest gotowe do użycia. Pozostaje nam ściągnąć aplikację (dostępną dla OS X jak i Windows) i zmienić w ustawieniach konta kraj (z Wielkiej Brytanii na Polskę). Możliwość wprowadzenia tych danych oraz bezproblemowe połączenie klienta Spotify bez proxy upewniło mnie, iż nie jest to proceder nieakceptowany przez serwis. Restrykcje dotyczą jedynie zakładania nowego konta, a już nie – korzystania z niego.

Jeżeli ktoś z czytelników posiada zaproszenia do serwisu – oczywiście będzie tu bardzo miło widziany. Jednocześnie myślę, że kwestią miesięcy jest spolszczenie serwisu oraz aplikacji oraz bezproblemowe zakładanie kont dla wszystkich.

UPDATE:

W związku z mailem jakiego otrzymałem od serwisu w chwili obecnej nie jest możliwe zakładanie kont Spotify w Polsce. Jednak moje konto posiada nadal aktywną opcję premium (w cenie 9,99 euro/miesiąc).

14 thoughts on “Zakładanie darmowego konta w serwisie Spotify

 1. Po co kombinować z proxy i podawać fałszywe dane, skoro można w 100% legalnie skorzystać z wersji premium, która kosztuje tyle co płyta CD w Empiku?

 2. nie potrzeba zaproszenia, wystarczy postąpić jak w ponizszej instrukcji:

  „Download and install hide-my-ip.
  http://www.hide-my-ip.com/dlink.cgi

  The trial for hide-my-ip will last for 3 days, that’s more then enough for us.

  Start hide-my-ip and click on „hide my ip” etc. When you are browsing the web, you will now be using a UK proxy. Make sure you are using GB (UK) proxy and not US. Click on „stop hide” and „hide IP” until you get the right proxy.

  Go to http://www.spotify.com/en/get-started

  If you have done everything correctly, you should see a registration page, where you enter your username etc. If something failed you will be directed to a page where you have to enter an invitation code.

  Now, fill in your desired username and password(all fields must be complete). In postal code enter: „SW1A 2AB” (without quotes).

  After registration, turn off hide-my-ip and go to http://www.spotify.com/en/. Under Account click on Edit Profile. You can now change your country to whatever it is, including your postal code.

  That’s it, you should now have a Spotify Account without invitation!”

 3. Pingback: 5 płyt CD, które zabrałbym na bezludną wyspę | applemusic.pl

Comments are closed.